Vozíky pro přepravu paddleboardu, kajaku
Transportní vozíky od francouzské firmy AQUADESIGN jsou všestranné pomůcky pro transport kajaků, kánoí nebo paddleboardů
Jak se vybavit na sjíždění řek na paddleboardu?
Ukážeme Vám, jak se vybavit i obléknout na sjíždění řek na paddleboardu
Jak vyfouknout a sbalit paddleboard
Ukážeme vám, jak vyfouknout a sbalit paddleboard.
Co se vejde do batohu na paddleboard objem 90 litrů?
Ukážeme vám, co se vejde do batohu na paddleboard AQUA MARINA PREMIUM o objemu 90 litrů.
Pojistný řemínek - leash - pro bezpečnost při jízdě na tekoucí vodě
Leash má rychlo vypínací mechanismus, který v rizikových situacích umožňuje rychlé odpoutání od plováku. Připnutí k záchranné vestě.
Jak narovnat ohnutou elastickou ploutvičku na paddleboardu, kajaku
Ukážeme vám, jak narovnat ohnutou elastickou ploutvičku na paddleboardu, kajaku
Jak použít adaptér US-BOX na SLIDE-IN k paddleboardu
Redukční adaptér na flosnu či přidávný motor. Adaptér umožňuje nasunutí flosny nebo motoru typu SLIDE-IN na plovák, který má kastlík typu US-BOX.
Jak použít adaptér CLICK-IN (Swift Attach) SLIDE-IN k paddleboardu
Redukční adaptér na flosnu či přidávný motor. Adaptér umožňuje nasunutí flosny nebo motoru typu SLIDE-IN na plovák, který má kastlík typu CLICK-IN Swift Attach.
Jak nasadit CLICK-IN (Swift Attach) ploutvičku k paddleboardu
Ukážeme, jak nasadíte ploutvičku, finu do systému CLICK-IN Swift Attach System do kastlíku paddleboardu
Jak nasadit SLIDE-IN ploutvičku k paddleboardu
Ukážeme, jak nasadíte ploutvičku, finu do systému SLIDE-IN - ta s plastovou pojistkou na provázku, do kastlíku paddleboardu
Jak nasadit US-BOX ploutvičku k paddleboardu
Ukážeme, jak nasadíte ploutvičku, finu do systému US-BOX - ta se šroubkem a podložkou, do kastlíku paddleboardu
Jak nasadit HYDRO FORCE ploutvičku k paddleboardu
Ukážeme, jak nasadíte ploutvičku, finu k paddleboardům HYDRO FORCE nebo BESTWAY do kastlíku paddleboardu
Utažení pádla s páčkou a jedním šroubem
Ukážeme vám, jak lehce dotáhnout základní pádlo k paddleboardům AQUA MARINA a podobná s páčkou a jedním šroubem.
Každý nafukovací paddleboard potřebuje vysokotlakou nafukovací pumpu, kterou plovák dokáže nafouknout i dáma.
Jak opravit unikající ventil paddleboardu
Ukážeme vám, jak lehce dotáhnout unikající ventil klíčem z opravné sady. Případně jak ventil vyšroubovat, porovnat drop-stitch vlákna a pak jej znovu našroubovat a dotáhnout.
Ukážeme vám jak jednoduše zalepit unikající nafukovací paddleboard PVC záplatou a polyuretanovým lepidlem X-TREME FIX.
Lepení pěnovky na palubě paddleboardu
Lehce odlepená pěnovka na palubě paddleboardu? Žádný problém. Ukážeme jak jednoduše přilepit pěnovku na palubě paddleboardu lepidle X-TREME FIX.
Bez protiskluzové úpravy by se žádný plovák neobešel. U nafukovacích plováků tuto funkci zastává protiskluzová pěnová guma nalepená na palubě. Bývá vysoká 2 až 5 mm a její povrch je často lisován do reliéfu krokodýlí kůže nebo diamant...
Uložení nafukovacího paddleboardu
Často se nás ptáte, jak nejlépe uložit nafukovací paddleboardy přes zimu nebo pokud delší dobu nejezdíte. Nafukovací paddleboardy jsou vyrobeny z velmi pevného PVC materiálu a vydrží toho hodně. Plováky testujeme v drsných podmínkách půjčoven...
Nafukování paddleboardu: Pumpa STAR 8 vs Auto kompresor
Porovnáme rychlost nafukování paddleboardu malým auto kompresorem na 12V s ventil adaptérem a pumpou STAR 8 také na 12V.
Manometr - tlakoměr je mechanické měřidlo, v našem případě pro měření tlaku plynu. Díky manometru můžeme poměrně přesně určit tlak v paddleboaru a nafouknout ho na požadovaný tlak. Ten je vždy uveden na ventilu.
Boule na spodní straně nafukovacího paddleboardu
Boule na spodní straně nafukovacího paddleboardu? V místě kde je integrován ventil nejsou drop-stitch vlákna, která spojují dno a palubu plováku. V tomto místě se vždy udělá boule, která není vadou, ale je to dáno konstrukcí.
Pro mnohé nadšence do paddleboardingu je to věc bez které se neobejdou. Rozšiřuje možnosti využití paddleboardu...
Ventily u paddleboardu se liší co do výrobce, ale vlastní konstrukce je však u většiny prakticky stejná. Vysokotlaký ventil se skládá z těla ventilu (košíku), který je umístěn uvnitř paddleboardu a nejde odtud vyndat.
Kroužek nalepený na těle paddleboardu. Na paddleboasrdu jich můžene nalézt několik pro různé využití. Většina paddleboardů je využívá pro zachycení „gumového pavouka“, často bývají na přídí plováku pro možnost jeho uvázání např k lodi...
Především sportovněji ladění jezdci rádi využívají vyvýšený prvek v zadní části paddleboardu - kick-pad, který je určený především pro rychlejší otáčení paddleboardu.
Takto jednoduše se nazývá zařízení umístěné na spodní straně plováku, do kterého se zasouvá vyjímatelná ploutvička. Existuje několik různých systémů používaných různými výrobci. Tyto systémy jsou navzájem nekompatibiln.
Drop-stitch je spojení dvou vrstev tkaniny (PVC) tisíci a tisíci vláken z nylonu. Tato nahusto umístěná vlákna zaručují, že materiál se po nafouknutí nevyboulí, ale drží tvar pravidelné „desky“, která má ve všech místech stejný vnitřní tlak.
Pádlování ve stoje. Viz pojem paddleboarding. Moderní a bouřlivě se rozvíjející sport, kterému moderní technologie dopomohly skloubit výkonnostní sport s maximálně skladným sportovním náčiním.
je relativně mladý vodní sport, který se velmi rychle rozšířil do celého světa, a nabízí obrovskou škálu možností pro vyžití celé rodiny u vody. Základ paddleboardu tvoří plovák, na němž paddleboardista stojí a pádluje jedním dlouhým pádlem.
Kloub pro oplachtitelné paddleboardy.
K propojení plováku a plachty se používá stejný kloub, používaný i na klasickém pevném windsurfingu. Závit na kloubu, který šroubujeme do insertu na paddleboardu je M8, stěžeň se přes patu stěžně nasazuje na north pin.
Jízda s plachtou rozšiřuje možnost využití nafukovacího paddleboardu. Aby šel plovák takto využít je třeba, aby byl vybaven insertem, do kterého lze našroubovat kloub pro plachtu a středovou ploutev ...
Wing je nejjednodušší a nejskladnější způsob, jak využít k jízdě na paddleboardu, snowbiardu, skaetu nebo bruslích síly větru. Díky nafukovací technologii a nízké váze je ježdění s ním velmi jednoduché.
Ploutvičky, finy, flosny k paddleboardům
Ukážeme vám jak k nafukovacímu paddleboardu připojit SLIDE-IN neboli zasouvací ploutvičku. Dále vám ukážeme ploutvičku se systémem US BOX.
Plováků je velká spousta a liší se materiálem, tvarem, velikostí, použitým materiálem nebo technologií. Zaměřme se na rozdělení podle tvaru
Ochraňte Váš paddleboard před otlačením při převozu na střešním nosiči. Měkké chrániče se lehce připnou na příčníky pomocí suchého zipu. Využijete je i při převozu jiných nákladů - snowboardu, lyží atp.
V každém balení paddleboardu je i malé balení s opravnou sadou, která obsahuje některé nezbytnosti pro provoz paddleboardu.
Častý problém u vody je, kam schovat klíče od auta, doklady, peněženku. A někdy se třeba chystáte vyrazit si na delší výlet někam na opuštěnou pláž a chcete mít jistotu, že tam sebou dovezete svačinu, knížku a osušku v suchu.
I když náš sport není vyloženě adrenalinový, skrývá v sobě určitá rizika, kterým se snažíme předcházet. Velmi proto doporučujeme používat při plavbě záchranné vesty (LIFE JACKET), a to jak pro bezpečnost svou, svých dětí, případně i psího mazlíčka.
To co se na rybníku může jevit jako zbytečnost je na moři, jezeře nebo na řece absolutní nutnost. Nikdy nevíte , kdy a jak do vody spadnete a stačí jen malá chvilka a proud vlny nebo vítr odnesou plovák sice na relativně malou vzdálenost...
Jak má vypadat správný batoh na paddleboard
Většina rekreačních paddleboardistů batoh příliš neřeší. Pokud však alespoň někdy vyrazíte s paddleboardem za dobrodružstvím jinak než autem, určitě kvalitní batoh nejen plně využijete, ale i velmi oceníte.
Moře, slaná voda a paddleboard
Ze slané vody a ježdění na moři nemusíte mít strach. Všechny nafukovací paddelboardy s tím od samého začátku počítají. Jedinou údržbou paddleboardu po mořské zkušenosti jei jeho opláchnutí sladkou vodou.
V první řadě: Pádlo není veslo! Veslo je totiž vždy spojeno s lodí, pádlo nikoliv! Veslujeme zády ke směru jízdy, avšak pádlujeme čelem k přídi. Pádlo má vždy hrušku, veslo žádnou hrušku nemá. Pádlo je jednoduchý nástroj pohánějící vodáka nebo paddleboard.
List pádla pohání plavidlo vpřed a je nutné, aby byl dostatečně pevný, aby se jeho případným prohýbaním neztrácela energie.
Trubka, která tvoří tělo pádla se nazývá dřík, žerď nebo shaft. Dřík pádla dává pádlu hlavní vlastnosti - váhu, pružnost, odolnost.
Hruška nebo hlavička pádla je místo, kde pádlo držíme "horní" rukou. Hruška je ve tvaru písmene T, a aby byl úchop co nejpohodlnější a nejefektivnější bývá ergonomicky tvarovaná. Závodníci si ji často přizpůsobují přímo své dlani.
Systém, který u pokročilejších pádel zabraňuje nepříjemnému protáčení hrušky v těle pádla. Nejčastěji jej tvoří systém drážky ve výsuvné části pádla a speciálního zámku, případně zspeciální zploštění poslední trubky...
Pokud potřebujete pádlo ochránit při převozu, využijte obal na pádla, který je vyložen silnou pěnou a je vyroben z odolného polyesteru. Obaly se vyrábí ve verzi pro fixní nebo vícedílná pádla.
Univerzální pádlo na paddleboard, určené na stand up paddleboarding i na pádlování v sedě. 4 dílné pádlo kde čtvrtým dílem je druhý list, který zaměňujeme za díl s hruškou. Při záměně vždy dbejte správného dotažení listu - průměr se může mírně lišit a před
Kajakové pádlo se od klasických pádel pro kanoe nebo paddleboard liší především tím, že nemá hrušku, ale dva listy z každé strany dříku. Listy většinou nejsou rovnoběžné, ale jejich plochy jsou vůči sobě pootočeny přibližně o 45°– 80°.
Nastavení pádla na paddleboard
K pohodové jízdě na paddleboardu je třeba si správně nastavit výšku pádla. Většina základních pádel na paddleboard je hliníkové konstrukce a skládá se ze tří dílů. Spodní díl s listem se setředním dílem většinou spojuje click systémem...
Skvělá věc, která pomáhá ochránit vaši investici do pádla. Jedná se o nepotopitelný, výrazně barevný návlek na pádlo, díky němuž své pádlo neutopíte ani neztratíte. Pádlo sice chvíli na vodě plave, ale po zaplnění jeho dutých částí často nenávratně mizí...
Hliník (chemická značka Al, latinsky Aluminium) je velmi lehký kov bělavě šedé barvy. Jeho využití v paddleboardingu je především u pádel a stěžňů plachet.
Sklolaminát je kompozitní materiál, tvořený skleněnými vlákny (tkaninou) a vytvrzenou umělou pryskyřicí (polymerem). Vyznačuje se velkou pevností, odolností vůči chemikáliím i počasí, nízkou hmotností i cenou a dobrými hygienickými vlastnostmi.
Karbon - Uhlíkový kompozit je materiál složený z různých prvků. Vyrábí se z dlouhých vláken grafitického uhlíku, která se kombinují s epoxidovou pryskyřicí. Vlákna jsou velice pevná a tuhá a pryskyřice je lehká a tvarovatelná.
Polyvinylchlorid (PVC) je třetím nejpoužívanějším plastem na Zemi, hned po polyethylenu a polypropylenu. Paddelboardfing využívá pvc jako základní materiál pro výrobu plováků. Další využití je na nepromokavé vaky atd.
Pokud to myslíte s pádlováním vážně, jistě oceníte i správné oblečení na paddleboard. Ne vždy stačí natáhnout plavky a vyrazit. Zvláště plánujete-li delší vyjížďky bez ohledu na počasí.
I při letním pádlování oceníme kvalitní čapku, nejlépe s kšiltem, který poskytne příjemný stín očím, případně ochrání zátylek před splálením. Navíc po namočen nás čepice příjemně ochladí.
Neoprénové obleky se uplatňují v nepřeberném množství vodních sportů. Využít je lze při vodáctví, surfingu, paddleboardingu, windsurfingu, kiteboardingu, při potápění, ale i při plavání.
Ani při pádlování nepodceňujte výběr správné obuvi na paddleboard.
Kánoe je podlouhlá loď umožňující pohodlnou plavbu jedné až tří osob, za použití jednostranného pádla.
Kajak je malé, pádlem poháněné plavidlo původem ze severských oblastí. Může být jedno nebo dvoumístný.